reklama

Policja zatrzymała kilku pijanych na drodze. Jeden jechał cysterną!

, Na sygnale, Wiadomości, 17.06.2022 15:15,
Rowerzysta i kierowcy samochodów poniosą teraz konsekwencje.
Policja zatrzymała kilku pijanych na drodze. Jeden jechał cysterną!
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 48 – letni mieszkaniec Frydrychowic wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.06.2022) o godzinie 9.30 w Trzebieńczycach na ulicy Poprzecznej. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. W związku z powyższym zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 48 – latek ma w organizmie 2,6 promila alkoholu.


W związku z popełnionym wykroczeniem jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości do Sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie sprawcy.

- Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych, ale w przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do Sądu organ ten na sprawcę może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych - informują policjanci.

W regionie zatrzymano także kilku pijanych kierowców samochodów. W Zembrzycach policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, którego siedząca za kierownicą 49-latka była nietrzeźwa. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Godzinę później, w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który przewoził paliwo.

Kontrola stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 36-latka wykazała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca ciężarówki jak i jego poprzedniczka nie mogli kontynuować już dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy.

Oboje będą teraz odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, a także świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP Oświęcim i KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy