reklama
reklama

Policja pokazuje wizerunek sprawcy działającego metodą „na wypadek drogowy”

Na sygnale, Wiadomości, 12.06.2024 10:28,
Policjanci poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę „na wypadek drogowy”, wyłudzili pieniądze od 74 – letniej seniorki.
Policja pokazuje wizerunek sprawcy działającego metodą „na wypadek drogowy”
W czwartek (6.06) do 74 - letniej mieszkanki Polanki Wielkiej na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę.

Oszustka przekazała, że jej wnuczka miała wypadek drogowy. Śmiertelnie potrąciła kobietę w ciąży, a teraz grozi jej 8 lat więzienia. Przekazała również, że są potrzebne pieniądze na kaucję, aby wnuczka nie poszła do więzienia. Pokrzywdzona zgodziła się. Zgodnie z poleceniami oszustów seniorka spakowała pieniądze do reklamówki. Po kilkunastu minutach na teren posesji wszedł mężczyzna, któremu seniorka przekazała reklamówkę z pieniędzmi. Po odebraniu reklamówki mężczyzna pospiesznie opuścił posesję.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu na którym utrwalony został wizerunek sprawcy. Jest to mężczyzna w wieku około 30 do 40 lat szczupłej budowy ciała. Na głowie miał czarną czapkę z daszkiem, a na twarzy maseczkę. Ubrany w koszulę z długim rękawem w białe i czarne pionowe prążki oraz długie ciemne spodnie.

- Apelujemy do osób, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciu z monitoringu o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112. O kontakt z oświęcimską Policją prosimy również świadków zdarzenia, którzy opisywanego mężczyznę widzieli tego dnia na terenie Polanki Wielkiej w godzinach 13.20 do 14.10. O zabezpieczenie nagrań z kamerek samochodowych i kontakt z oświęcimską Policją, zwracamy się również do kierowców, którzy w czwartek 6.06.br. w godzinach 13.20 do 14.10 jechali ulicą Długą w Polance Wielkiej

- pisze policja w komunikacie.


Kampania „Ostrzegamy seniorów przed oszustami”. Przypominamy jak należy postąpić:.

W przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy, bo ktoś bliski miał wypadek, należy mieć pewność, że to jest oszustwo. Wtedy trzeba się natychmiast rozłączyć i skontaktować z tym krewnym. W przypadki braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny lub Policją.

Nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie dzwonić pod numer najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.
Działajmy razem. Nie dajmy się oszukać.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego kolejnego ostrzeżenia seniorom ze swoich rodzin oraz sąsiedztwa. Osobami szczególnie zagrożonymi tego typu przestępstwami są osoby, które od wielu lat posiadają telefony stacjonarne. Oszuści kontaktują się z nimi wykorzystując stare książki telefoniczne, w których widniały dokładne dane abonentów: imię, nazwisko oraz adres. Nie zapomnijmy ostrzec naszych bliskich. Z pewnością wiedza na temat sposobów działania oszustów pomoże uniknąć im stania się ofiarą przestępstwa.

Im więcej osób świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

- informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 12.06.2024 15:41

a może milicja pokaże tego co z maczetą ganiał po Wadowicach