reklama

Policja podsumowała pierwsze dni akcji ZNICZ na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2018 09:35, red
Wypadki, kolizje i pijani kierowcy.
Policja podsumowała pierwsze dni akcji ZNICZ na drogach

W trakcie trwania dwóch dni akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do jednego wypadku drogowego śmiertelnego oraz 8 kolizji drogowych. Do wypadku i 6 kolizji doszło w środę, natomiast 1 listopada doszło jedynie do dwóch kolizji drogowych.

Podczas kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 9 uczestników, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 2 nietrzeźwych kierowców samochodów, 5 nietrzeźwych rowerzystów, 1 kierowca samochodu będący w stanie po użyciu alkoholu oraz 1 rowerzysta, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Z kolei na drogach powiatu wadowickiego 1 listopada doszło do 4 kolizji. W Inwałdzie i w Wadowicach prawo jazdy straciło 2 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Natomiast 31 października doszło do wypadków w Wieprzu i śmiertelnego w Choczni.

- Przed nami jeszcze trzy dni akcji „Znicz 2018”. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ponadto przypominamy kierowcom o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych po zmroku, nie tylko podczas poruszania się drogą poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy