reklama

Policja patroluje drogi także z powietrza. Sypią się mandaty!

, Na sygnale, Wiadomości, 07.08.2021 13:40,
Podczas dwugodzinnej akcji policjanci ujawnili 25 wykroczeń.
Policja patroluje drogi także z powietrza. Sypią się mandaty!
Bezzałogowe statki powietrzne, wykorzystywane są przez policjantów podczas różnego rodzaju działań. Drogówka przy jego użyciu ujawnia wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków. Dzięki temu narzędziu możemy dodatkowo wpływać na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.


4 sierpnia policjanci prowadzili działania przy użyciu drona na drodze krajowej numer 7, na odcinku z Krakowa do miejscowości Głogoczów. Na tej trasie w okresie wakacyjnym jest bardzo duże natężenie ruchu. Znajduje się tam kilka przejść dla pieszych, które to podczas realizowanych działań zostały objęte szczególnym nadzorem w trosce o bezpieczeństwo tych niechronionych użytkowników drogi.

Policjanci przy użyciu drona ujawniali wykroczenia kierujących polegające na wyprzedzaniu i omijaniu pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz na przejściu dla pieszych.

Podczas dwugodzinnej akcji ujawniono 25 tego typu naruszeń. Wyprzedzanie i omijanie pojazdów bezpośrednio przed jak i na przejściu dla pieszych jest bardzo niebezpiecznym manewrem w ruchu drogowym.

- Jest jedną z dominujących przyczyn powstawania groźnych wypadków drogowych w tych miejscach. Za takie zachowanie, kierujący może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł oraz 10 punktów karnych - informują policjanci.


źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 07.08.2021 19:37

Może najpierw skończyć tę Zakopiankę a potem kroić kierowców ??