reklama

Policja ogłosiła, że nie ma już wolnych wakatów. Czyżby?

, Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2020 14:00,
Policja ogłosiła, że nie ma już wolnych wakatów. Czyżby?
Jak poinformowała małopolska policja, 30 grudnia przyjęto do służby w małopolskiej Policji 133 osoby. W sumie w 2019 roku było 504 nowych policjantów.

- 2019 rok był rekordowy pod tym względem w porównaniu do ostatnich ośmiu lat (kiedy przyjmowano średnio 300 osób rocznie). Nadto, od ostatnich trzydziestu lat nie było takiej sytuacji, by na koniec roku wszystkie etaty były obsadzone (np. przez ostatnie dziesięć lat liczba wakatów na koniec roku wynosiła nawet około 200 czy 300 etatów) - czytamy w komunikacie małopolskiej policji.

Informacja zamieszczona została na wielu portalach internetowych. Sami policjanci powątpiewają jednak z dane podawane przed swoich przełożonych.

"To dziwne, u mnie na jednostce brakuje 5 osób, a w całym powiecie pewnie jeszcze z 20. Znając życie po naborze przyjdzie 2 na powiat, a co zresztą?" - skomentował jeden z policjantów z powiatu wadowickiego na facebooku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kłamnewsa, 04.01.2020 19:33

Podbeskidzkie Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Irańskiej zaprasza wszystkich chętnych do współpracy.