reklama

Policja dostała samochód szturmowy

, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2021 10:30,
Po co policji takie auto?
Policja dostała samochód szturmowy

Zakup Toyoty Hilux to efekt współpracy pomiędzy strażakami a małopolskimi policyjnymi kontrterrorystami w ramach projektu "Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym". Pojazd wykorzystywany jest przez Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Krakowie i Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Krakowie, której specjalizacją jest ratownictwo chemiczno-ekologiczne.

- W razie aktu terroru i zagrożenia chemicznego, biologicznego, czy radiologicznego, służby powinny odpowiednio współpracować i działać w sposób skoordynowany - informuje małopolska policja.

Jak informuje małopolska policja, zakupiony pickup poddany został głębokiej przeróbce, Na Hilux 6x6 zabudowana została rampa szturmowa, z dwoma podnoszonymi niezależnie trapami. Tego typu rampy wcześniej zostały dostarczone m.in. do JW Grom.

Na każdym trapie, w jego tylnej części znajdują się podnoszone, zintegrowane tarcze balistyczne. W trakcie szturmu na rampie może znajdować się do 8 operatorów. Pod rampą zlokalizowany jest kontener do przewożenia wyposażenia szturmowego.

W kabinie pojazdu może poruszać się dwóch funkcjonariuszy, za przednimi fotelami znajduje się przedział techniczny z urządzeniami łączności, sygnalizacji itp. oraz wydzielone miejsce na wyposażenie indywidualne.


źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy