reklama

Podwójny obywatelski pościg za pijanym kierowcą

, Na sygnale, Wiadomości, 21.11.2019 14:45,

Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z gminy Kęty oraz mieszkańca Andrychowa.

Podwójny obywatelski pościg za pijanym kierowcą

Jak informuje policja, 20 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo zakazu, 26–letniemu mieszkańcowi gminy Kęty.

Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z gminy Kęty oraz mieszkańca Andrychowa.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (16.11) w Bulowicach na ulicy Krakowskiej przed jednym z marketów. Tuż po godzinie 19.00 małżeństwo z gminy Kęty, siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla astry wsiada zataczający się mężczyzna i odjeżdża. Świadkowie drogowego przestępstwa natychmiast podjęli pościg za oplem. Taką samą decyzję podjął mieszkaniec Andrychowa, który siedząc w swoim samochodzie również dostrzegł pijanego kierowcę. Po kilku minutach pościgu opel skręcił w ulicą Świerkową i zatrzymał się na poboczu.

Jadące za nim małżeństwo zatrzymało pojazd przed nim, uniemożliwiając mu dalszą jazdę w przód, natomiast mieszkaniec Andrychowa zablokował opla od tyłu.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy z rąk obywateli przejęli 26–letniego mieszkańca gminy Kęty.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 2 promile alkoholu a ponadto okazało się, że mężczyzna posiada również sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują Państwo Barbara i Andrzej - małżeństwo z gminy Kęty oraz Pan Grzegorz z Andrychowa. Wzorowi obywatele widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, zareagowali instynktownie i niezależnie od siebie, doprowadzając do wyeliminowania drogowego przestępcy - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy