reklama
reklama

Podwójna wpadka 35-letniego kierowcy

Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2023 14:38,
Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Podwójna wpadka 35-letniego kierowcy

W środę (8 marca br.) podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów w Brzeźnicy okazało się, że 35-letni kierowca samochodu marki renault ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

- Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo prawomocnego wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywać go będzie jeszcze przez 8 miesięcy. - informuje asp. Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zgodnie z przepisami, kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy