reklama

Podpalacze znowu w akcji [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 17.03.2019 19:55,
Ciepła niedziela to niestety raj dla podpalaczy
Podpalacze znowu w akcji [FOTO]
W całym regionie doszło do kilku dużych pożarów suchych traw. To dzieło podpalaczy. W niedzielę przed godziną 20:00 strażacy z gminy Andrychów gasili wielki pożar suchej roślinności w rejonie starej cegielni w Andrychowie [na zdjęciu]. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr.

W niedzielę strażacy gasili także pożary trawy w miejscowościach: Lipowa, Spytkowice, Ryczów, Brody.

Pożar w Andrychowie.Wypalania suchych traw – zła tradycja, z którą od lat zmagają się strażacy, policjanci, służby ochrony środowiska. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej apelują o rozwagę.

W przypadku ustalenia sprawcy straż pożarna lub policja może ukarać mandatem od 50 do 500 zł, a w razie odmowy sprawa jest kierowana do sądu.

Proceder wiosennego wypalania traw ma też konkretny, niekorzystny dla nas wszystkich wymiar finansowy. Jedna godzina walki z płonącą łąką kosztuje dziś przeciętnie 550 zł, na co składa się koszt przejazdu kilku kilometrów przez jeden lub dwa samochody gaśnicze z udziałem od 6 do 12 strażaków.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bolo123, 18.03.2019 08:30

Zgoda- kary za podpalenie są śmieszne, a sprawców powinno się ścigać aż do skutku. Powinno się też karać właścicieli nieruchomości, którzy przez swoje niedbalstwo, zaniechanie lub jak to zwał ( ogóle niekoszenie trawy choćby raz w roku) doprowadzają mimo wszystko do takich sytuacji. Ja tu w okolicy mam takiego- jak się mu zwraca uwagę żeby to choć raz na rok wykosił odpowiada że niektórzy na balkonach hodują pomidory, a on na działce ma chwasty

Mieszkaniec2, 18.03.2019 01:13

Żenująca kara... Nasze prawo jest śmieszne. Naprawdę się niektórym nudzi jaki sens tych podpaleń.

sowa, 17.03.2019 22:38

Sprawców podpaleń należy obciążać kosztami akcji gaśniczej.

martin79, 17.03.2019 21:37

500zł? śmieszna kara