reklama

Podpalacz z Andrychowa zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 03.04.2019 13:20,
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mężczyźnie, który podpalił pomieszczenie piwnicy w jednym z budynków w Andrychowie.
Podpalacz z Andrychowa zatrzymany
W niedzielę (31.03) do dyżurnego andrychowskiego komisariatu dotarł sygnał o palącym się budynku w centrum miasta. Na miejsce, gdzie trwała już akcja gaśnicza zostali skierowani policjanci, którzy przystąpili do ustalania szczegółów tego zdarzenia.

- Z zebranych informacji wynikało, że podpalone zostało pomieszczenie piwnicy w budynku należącym do jednej z firm. Spaleniu uległy znajdujące się w nim przedmioty, ponadto uszkodzone zostały drzwi wejściowe, kwatera okienna oraz posadzka. Łączna wartość strat została oszacowana na około 7500 złotych - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o podpalenie 55-latka z Andrychowa w okolicy budynku, który płonął. Mężczyzna został przewieziony do pomieszczenia dla zatrzymanych w Komisariacie Policji. Usłyszał wczoraj zarzut naruszenia miru domowego (art. 193 KK) oraz uszkodzenia mienia poprzez podpalenie (art. 288 KK), za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy