reklama

Podpalacz piwnic dostał policyjny dozór

, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2021 11:39,
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
Podpalacz piwnic dostał policyjny dozór

Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Kętach oraz współpracujących z nimi strażników ze Straży Miejskiej w Kętach, szybko został przerwany cykl podpaleń, których dopuścił się 37 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna podejrzany podpalenia, do których doszło na Osiedlu nad Sołą w Kętach, decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Jak już informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu policjanci i strażnicy miejscy na Osiedlu nad Sołą w Kętach prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawcy podpaleń, jak również mające na celu ochronę życia, zdrowia oraz mienia mieszkańców osiedla.

Kilkudniowe, prowadzone na szeroką skalę czynności przyniosły oczekiwany efekt. Natrafiono na ślad wskazujący, że z podpaleniami związek ma 37 - letni mieszkaniec Kęt. Policjanci niezwłocznie zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu został przedstawiony zarzut zniszczenia mienia. Następnie materiały sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Wczoraj (1.06) prokurator nadzorujący wobec podejrzanego zastosował poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Duże podziękowania należą się strażnikom miejskim z Kęt zarówno za ogromne zaangażowanie w działania związane z zatrzymaniem podpalacza jak i podejmowane wspólnie już od wielu lat działania na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kęty - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim, foto: FB/malopolskiedrogi

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy