reklama

Pod osłoną nocy próbował zabić znajomego!

Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2020 13:28, red
66-letni wadowiczanin, który usiłował pozbawić życia swojego znajomego usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Pod osłoną nocy próbował zabić znajomego!
Jak informuje policja, we wtorek wadowiccy policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który na terenie jednej z posesji w Wadowicach, usiłował dokonać zabójstwa 52-letniego współlokatora. W nocy z 20/21 lipca, 66-latek zaatakował leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm.


- 52-latkowi udało się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. Następnie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Kodeks karny przewiduje za usiłowanie zabójstwa taką samą karę jak za zabójstwo, czyli na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności, jednak o jej wysokości w tym przypadku zadecyduje Sąd.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy