reklama
reklama

Pod mostem drogowym zamontowana zostanie syrena alarmowa?

Na sygnale, Wiadomości, 17.06.2024 20:25, red
Ogłoszono konsultacje w tej sprawie.
Pod mostem drogowym zamontowana zostanie syrena alarmowa?
W Kętach na remizie OSP Kęty Podlesie znajduje się syrena alarmowa, która ostrzega osoby wypoczywająca nad Sołą o tym, że z zapory w Porąbce spuszczana jest woda i wkrótce należy spodziewać się podniesienia poziomu wody w rzece.

A to oznacza, że popularne wśród plażowiczów wysepki na Sole znajdują się pod wodą! Jeśli ktoś będąc nad Sołą usłyszy dwa ciągłe sygnały dźwiękowe, to powinien szybko się ewakuować w bezpieczne miejsce.


Normalnie rzeką spływa około 7 metrów sześciennych wody na sekundę. W momencie zrzutu w ciągu niespełna pół godziny następuje przyrost do 30 metrów sześciennych na sekundę. Tyle czasu wystarczy, by pod wodą znalazły się wysepki, na których najczęściej wypoczywają plażowicze.

Ale wiele osób narzeka, że syrena na Podlesiu jest słabo słyszalna, dlatego wkrótce rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zmiany lokalizacji syreny alarmowej, ostrzegającej o zrzutach wody z Kaskady Rzeki Soły.

- Urządzenie, które obecnie znajduje się na budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu, może zostać zainstalowane w innym miejscu – pod mostem drogowym na Sole, znajdującym się w ciągu ulicy Jana III Sobieskiego w Kętach - informują władze gminy Kęty.

Urzędnicy informują, że ideą konsultacji społecznych, ogłoszonych za pośrednictwem Zarządzenia Burmistrza Gminy Kęty, jest poznanie opinii mieszkańców o poddanej pod konsultacje sprawie oraz pozyskanie społecznego zrozumienia i akceptacji dla projektowanych rozwiązań. To z kolei pomoże zmaksymalizować efektywność i trafność procesów decyzyjnych.

Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od 25 czerwca do 2 lipca 2024 r. w Urzędzie Gminy Kęty, Rynek 7, pokój nr 16 w godzinach pracy Urzędu.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy