reklama

Po zabójstwie Stryszowie: pierwsze zarzuty i areszt

, Na sygnale, Wiadomości, 08.06.2021 16:10,
Do brutalnego morderstwa doszło w grudniu zeszłego roku w Stryszowie k. Wadowic.
Po zabójstwie Stryszowie: pierwsze zarzuty i areszt

W maju do Polski sprowadzono Mateusza R. i Piotra G., którzy są podejrzani o zabójstwo dwóch osób a następnie podpalenie ich domu, a także przestępstwa narkotykowe. Wszystko to działo się w grudniu zeszłego roku w Stryszowie (powiat wadowicki) w przysiółku Bugaj. Trzeciej ofierze - 28-letniemu mężczyźnie udało się uciec z płonącego domu i wezwać służby.

Mateusz R. i Piotr G. grozi dożywocie. Z kolei Patrykowi R., bratu Mateusza R. postawiono zarzut pomagania sprawcy i zacierania śladów. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Po zabójstwie sprawcy uciekli do Niderlandów (Holandia), ale zostali tam zatrzymani. Niedawno zostali sprowadzeni do Polski.

- Jeden z nich został już przesłuchany. Usłyszał m.in. zarzuty pozbawienia życia dwóch osób. Drugi będzie dopiero do nas dowieziony z Warszawy. (...) Dopóki nie zostaną wykonane czynności ze wszystkimi podejrzewanymi prokuratura nie udzieli informacji na temat składanych przez nich wyjaśnień - poinformowała prokurator rejonowa w Wadowicach Marta Łuczyńska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy