reklama

Po pijaku narobił sporo strat

, Na sygnale, Wiadomości, 27.03.2019 15:15,
Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Po pijaku narobił sporo strat
Jak informuje policja, dyżurny Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim 24 marca krótko po północy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Białka doszło do pożaru samochodu zaparkowanego na parkingu zakładowym.

Ustalono, że pojazd był zaparkowany od dwóch dni, a ogień rozprzestrzenił się od wewnątrz samochodu. W rejonie samochodu przed zaistnieniem zdarzenia był widziany młody mężczyzna. Po upływie około 40 minut policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów w Białce nieznana osoba wybiła kamieniem szybę okna, a po niespełna 30 minutach kolejne zgłoszenie dyżurny otrzymał od właściciela sklepu znajdującego się w rejonie skrzyżowania na Żarnówkę, który przekazał, że właśnie spłoszył włamywacza.

Ponieważ policjanci wykonywali czynności w Białce przy wcześniejszych zgłoszeniach, to w krótkim czasie zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Młody mieszkaniec Makowa Podhalańskiego przyznał się, że chwilę wcześniej za pomocą wyłamanego przez siebie betonowego słupka drogowego, rozbił szybę wystawową, a następnie ze sklepu wyniósł kilka wiader i worków paszy dla gołębi. Kiedy był już przed sklepem został zauważony przez właściciela mieszkającego na piętrze, zaalarmowanego hałasem rozbitej szyby, dlatego porzucił łup i zaczął uciekać.

Przyznał również, że to on odpowiada za rozbitą szybę oraz podpalenie samochodu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w trakcie swojego „nocnego spaceru” po Białce mężczyzna jeszcze w jednym domu wybił szybę.

Ogólne straty wyniosły ponad 10 tysięcy złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy