reklama

Po burzach i deszczowych nawałnicach. Ten tydzień będzie już spokojniejszy

Na sygnale, Wiadomości, 19.07.2021 07:30, foto: OSP Barwałd Górny
Tylko w powiecie wadowickim strażacy podjęli kilkadziesiąt interwencji.
Po burzach i deszczowych nawałnicach. Ten tydzień będzie już spokojniejszy
Także w naszym regionie burze dały się mocno we znaki. W powiecie wadowickim najwięcej pracy mieli strażacy z gmin Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Tomice. Po intensywnych opadach deszczu wylewała woda z lokalnych potoków, a nawet rowów melioracyjnych zalewając całą okolicę.

Tak było m.in. w Barwałdzie Górnym [na zdjęciu], Witanowicach, Babicy czy Rokowie gdzie dochodziło do lokalnych podtopień. W wielu miejscowościach na terenie całego powiatu strażacy usuwali drzewa, które w wyniku wyładowań atmosferycznych runęły na drogę.

W sumie na terenie powiatu wadowickiego w ciągu weekendu strażacy podjęli kilkadziesiąt różnego rodzaju interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic.

Synoptycy informują, że ten tydzień będzie już znacznie spokojniejszy. Temperatura będzie już niższa. Front burzowy mamy już za sobą., póki co nie wydano żadnych nowych ostrzeżeń o burzach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy