reklama

Płonął domek letniskowy

, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2023 12:10,
Policja ustala przyczyny pożaru domku letniskowego.
Płonął domek letniskowy

W sobotę (4.02) wieczorem doszło do pożaru domku letniskowego w Makowie Podhalańskim na osiedlu Sołki.

- Na miejsce został zadysponowany cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz OSP Maków Podhalański, OSP Żarnówka, OSP Białka. Ostatnie 500 m drogi można było pokonać tylko z założonymi łańcuchami na kołach samochodów. W momencie przybycia pierwszych zastępów na miejsce w budynku panowało silne zadymienie, pięć osób opuściło budynek, brak osób poszkodowanych. Pożar ukryty w części dachowej, w stropie oraz w ścianie działowej - informuje mł. bryg. Łukasz Białończyk, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne weszli do budynku objętego ogniem celem odnalezienia i ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru strażacy usunęli nadpalone elementy konstrukcji drewnianej i wynieśli je na zewnątrz. Podczas akacji gaśniczej wykorzystano pojazdy ATV (quady) do transportu ratowników oraz sprzętu.

Działania trwały 4 godziny. W działaniach udział brało 7 zastępów 35 strażaków oraz 1 quad.

Nikt nie został poszkodowany.


źródło: PSP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy