reklama

Plantacja konopi indyjskich w samym środku pola kukurydzy [FOTO]

Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2018 11:30, PG
Plantator na swoją uprawę przygotował specjalne miejsce. Wykarczował ok. 25 m2 kukurydzy, tworząc niewielką polankę.
Plantacja konopi indyjskich w samym środku pola kukurydzy [FOTO]

Policjanci z wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy policji zlikwidowali kolejną, polną uprawę konopi indyjskich. Tym razem plantator uprawę liczącą ponad 30 roślin, ukrył na jednym z pól kukurydzy.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, niewielką plantację konopi indyjskich odnaleźli w środku dużego pola kukurydzy w Osieku. Plantator na swoją uprawę przygotował specjalne miejsce. Wykarczował ok. 25 m2 kukurydzy, tworząc niewielką polankę. Następnie wsadził ponad 30 szt. sadzonek konopi indyjskich. Kamuflaż jednak nie pomógł, rośliny zostały wyrwane i zabezpieczone. Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osoby, która zajmowała się tą nielegalną uprawą.

Funkcjonariusze oszacowali, że z takiej uprawy plantator mógł zebrać marihuanę, która mogłaby posłużyć do sporządzenia około 1 tysiąca działek dealerskich o szacowanej wartości 20 tys. zł. Jednakże likwidacja plantacji uniemożliwiła wprowadzenie do obrotu tego środka odurzającego.

To już trzecia uprawa marihuany zlikwidowana przez oświęcimskich policjantów we wrześniu 2018.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy