reklama

Plaga pijanych kierowców i rowerzystów na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2021 10:26,
Kolejni pijani wpadli podczas kontroli policji.
Plaga pijanych kierowców i rowerzystów na drogach
Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach na ulicy Partyzantów wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę Fiat Ducato. 46 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,75 promila alkoholu.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Kętach. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania, a także wysoka kara grzywny.

Z kolei w Zatorze na ulicy Bugajskiej podczas kontroli zatrzymano pijanego rowerzystę. Okazało się, że 46 – letni mieszkaniec Zatora ma w organizmie 1,60 promila alkoholu.

W Kętach na ulicy Dworskiej zatrzymano do kontroli drogowej jadącego na rowerze 67 – letniego mieszkańca Nowej Wsi. Okazało się, że mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 1 promila alkoholu.

W Osieku 61 – letni na ulicy Głównej mieszkaniec Osieka jechał na rowerze - jak się okazało miał 0,6 promila alkoholu. Chwilę później na tej samej ulicy w ręce drogówki wpadł jadący na skuterze 62 – letni mieszkaniec Osieka. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,20 promila alkoholu.

- W ciągu 6 miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już 145 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu. Wśród nich blisko połowę (44 osoby) stanowili rowerzyści. Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy