Pirat drogowy z amunicją i narkotykami zatrzymany przez policję

, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2020 09:19,
Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 38 – latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca wpadł na przekroczeniu prędkości, a odpowie za posiadanie narkotyków oraz posiadanie amunicji bez zezwolenia.
Pirat drogowy z amunicją i narkotykami zatrzymany przez policję

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegły piątek (13.11.2020) na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po 18.00 w Nowej Wsi policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca samochodu marki Fiat. Miernik prędkości wskazał 83km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.


- W trakcie czynności policjanci od razu dostrzegli, że 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie sześć woreczków foliowych z amfetaminą. Z kolei podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili amunicję. 38 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie zebranych materiałów postawiony mu został zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków. Po przeprowadzeniu badania zabezpieczonych nabojów przez biegłego z zakresu broni i amunicji będzie możliwe postawienie 38 – latkowi zarzutu posiadania amunicji bez zezwolenia.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie amunicji bez zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródlo: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

chochoł, 17.11.2020 18:52

środki pozoracji walki ja coś, amunicja to inny temat... Panie... Narkotyki to do paki :)