reklama

Pijany ojciec opiekował się dzieckiem

, Na sygnale, Wiadomości, 08.08.2022 10:12,
Do zdarzenia doszło na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych.
Pijany ojciec opiekował się dzieckiem
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło we wtorek (2.08) po południu na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Przed godziną 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników ośrodka dotyczące będącego pod wpływem alkoholu mężczyzny pod którego opieką znajduje się jego kilkuletnia córka.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi zatrzymali 37 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do komisariatu Policji. Opiekę nad jego 5 – letnią córką przejęła rodzina.


Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich właściwego dla miejsca zamieszkania małoletniej, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka.

Policja apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba z niepełnosprawnością, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy