Pijany motocyklista wpadł podczas policyjnej akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2020 11:43, red
Mężczyzna wpadł podczas policyjnej akcji "Kaskadowy pomiar prędkości".
Pijany motocyklista wpadł podczas policyjnej akcji

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 33 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który wsiadł na swój motocykl mając w organizmie 1,30 promila alkoholu.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w piątek (18.09) na drodze krajowej numer 44, na odcinku pomiędzy Oświęcimiem a Zatorem. Policjanci prowadzili tam działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które polegają na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie.

- Przed godziną 14.00 w Przeciszowie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który na motorze marki Kawasaki jechał z prędkością 72km/h przy ograniczeniu do 50km/h. W trakcie czynności okazało się, że 32 – letni motocyklista, mieszkaniec powiatu wadowickiego dopuścił się nie tylko wykroczenia drogowego, ale i przestępstwa. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,30 promila alkoholu. Ponadto policjanci ujawnili, że kierował motocyklem, który ostatnie badania techniczne przeszedł trzy lata temu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Za popełnione wykroczenia grozi mandat karny natomiast za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

- Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają również, że uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla rzeczniczka policji.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy