reklama

Pijany mężczyzna wpadł do lodowatej rzeki

, Na sygnale, Wiadomości, 27.12.2021 10:11,
Dzięki szybkiej akcji udało się go uratować.
Pijany mężczyzna wpadł do lodowatej rzeki
Jak już informowaliśmy, w Boże Narodzenie (25.12) po południu służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mieszkańca Kobiernic o mężczyźnie leżącym w zaroślach na drugim brzegu rzeki Soły.

- Najbliżej wskazanego miejsca byli policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach. Mundurowi w kilka chwil razem ze zgłaszającym dotarli nad brzeg rzeki, gdzie odnaleźli wychłodzonego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Z uwagi na trudno dostępny teren razem ze zgłaszającym przenieśli mężczyznę kilkaset metrów dalej w miejsce do którego dotarli już ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Pod opieką ratowników wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Policjanci ustalili, że mężczyzną, którego życie zostało ocalone jest 53 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu postanowił na skróty, po kamieniach przejść przez rzekę Sołę. Tuż przy brzegu pośliznął się i wpadł do lodowatej wody. Zdołał jedynie wyjść na brzeg, gdzie stracił przytomność.

- Na ogromne podziękowania zasługuje pan Janusz z Kobiernic. Będąc na spacerze z psem zauważył leżącego na drugim brzegu rzeki mężczyznę. Dzięki jego spostrzegawczości, a następnie błyskawicznej interwencji mundurowych wychłodzony mężczyzna w porę trafił pod opiekę medyków. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112 - informuje. M. Jurecka.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy