reklama

Pijany kierowca z zakazem ujęty przez małżeństwo

, Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2020 14:18,
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pomimo sądownie orzeczonego zakazu, 49 – letniemu mieszkańcowi gminy Brzeszcze. Drogowy przestępca wpadł dzięki wzorowej reakcji małżeństwa z Oświęcimia.
Pijany kierowca z zakazem ujęty przez małżeństwo

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w piątkowy poranek (13.11) w Bielanach przed jednym z marketów spożywczych. Małżeństwo z Oświęcimia siedząc w swoim samochodzie dostrzegło, że za kierownicę zaparkowanego nieopodal opla astry wsiada zataczający się mężczyzna, który ze sklepu wyszedł z butelką wódki. Świadkowie powiadomili Policję, a następnie oświęcimian podbiegł do kierowcy, któremu próbował odebrać kluczyki od pojazdu. Wtedy doszło do szarpaniny, którą przerwała reakcja pasażera opla. Znajomy drogowego przestępcy wyjął kluczyki ze stacyjki i przekazał je oświęcimianinowi.

Pijany kierowca, którym okazał się 49 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze trafi w ręce policjantów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,96 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał wydany w 2019 roku siedmioletni zakaz kierowania pojazdami.

Drogowy przestępca trafił do oświęcimskiej komendy Policji, natomiast jego samochód został administracyjnie zabezpieczony, z uwagi na brak badań technicznych i aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za kierowanie pojazdem z sądownie orzeczonym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo z Oświęcimia. Wzorowi obywatele widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy zareagowali natychmiast, doprowadzając do jego zatrzymania. W powyższym przypadku na zwrócenie uwagi zasługuje zachowanie pasażera. Mężczyzna najpierw dopuścił do tego, aby jego znajomy wsiadł po alkoholu za kierownicę, lecz później widząc, że przestępstwo zostało ujawnione, pomógł wzorowemu obywatelowi. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości, a do pasażerów i osób postronnych, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy

- podkreśla Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy