reklama

Pijany kierowca wjechał w remizę strażacką. Miał ponad 3 promile! [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 23.04.2021 08:20, GM
Kierowca fiata miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Pijany kierowca wjechał w remizę strażacką. Miał ponad 3 promile! [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło w czwartek (22.04) w miejscowości Stryszów. 61-letni kierowca fiata nie zachował ostrożności i uderzył w budynek miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, powodując uszkodzenie elewacji. Jak się okazało kierowca był; pijany - badanie alkomatem przeprowadzone przez wezwanych na miejsce policjantów wykazało ponad 3 promile alkoholu.

- Ponadto sprawdzenie w systemie policyjnych baz danych wykazało, że 61-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, gdyż zostały mu cofnięte decyzją Starosty Wadowickiego. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadzenie samochodu nie zastosowawszy się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

- Dbajmy o siebie i nie pozwólmy nikomu wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu - apelują strażacy z OSP Stryszów.

foto: OSP Stryszów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy