Pijany kierowca wjechał do rowu. Teraz ma spore problemy [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 03.10.2019 10:05,
Do zdarzenia doszło w nocy.
Pijany kierowca wjechał do rowu. Teraz ma spore problemy [FOTO]

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców Bulowic zatrzymali kierowcę, podejrzanego o trzy przestępstwa drogowe. 24 – latek w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, a także posiadał już cofnięte uprawnienia do kierowania oraz sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (2/3.10) w Bulowicach (gmina Kęty). Tuż przed północą dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców o samochodzie marki Opel znajdującym się w rowie przy ulicy Dębina. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli.

Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd obok którego znajdował się jego właściciel. Badanie stanu trzeźwości 24 – latka wykazało 2,89 promila alkoholu, a ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania oraz sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, podobnie za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy