reklama

Pijany kierowca usiłował przekupić policjantów

, Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2020 13:47,
Mężczyzna wsiadł za kierownicę audi mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.
Pijany kierowca usiłował przekupić policjantów
Jak informuje policja, kilka dni temu andrychowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie Wieprza. Jak wynikało z ustaleń, styl jazdy kierującego audi wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Zwróciło to uwagę innego kierującego, który ujął kierowcę w chwili, gdy ten zatrzymał się na parkingu. Na miejsce został wezwany patrol policji.

Mieszkaniec gminy Wieprz został przebadany przez nich na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 3,2 promila. Wtedy też mężczyzna postanowił wręczyć policjantom 350 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Wówczas został zatrzymany i przewieziony do andrychowskiej jednostki.

Następnego dnia, mieszkaniec gminy Wieprz, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę przekupienia policjantów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Wadowice, foto: zdjęcie ilustracyjne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy