reklama

Pijany kierowca tira krążył po okolicy

Na sygnale, Wiadomości, 27.04.2023 07:40,
Kierowca miał 2,2 promila!
Pijany kierowca tira krążył po okolicy
Policja informuje, że w poniedziałek (24.04) po południu na trasie Wadowice – Zator (DK 28) jeden z kierowców zauważył, że znajdujący się przed nim tir marki MAN jedzie slalomem. Podejrzewając, że za kierownicą ciężarówki znajduje się nietrzeźwy natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, który z kolei informację przekazał policji.


Wkrótce stojącą na poboczu opisywaną ciężarówkę dostrzegł patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Okazało się, że kierujący zespołem pojazdów 60 – latek bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie 2,2 promile alkoholu.

- W związku z podejrzeniem, iż kierował on ciężarówką w stanie nietrzeźwości został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

- Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje kierowca, który widząc zagrożenie powiadomił Policję - podkreśla Małgorzata Jurecka.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy