reklama

Pijany kierowca spowodował niebezpieczną kolizję. Zapłaci 30 tys. zł?

, Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2022 16:40,
46-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną.
Pijany kierowca spowodował niebezpieczną kolizję. Zapłaci 30 tys. zł?
W poniedziałkowe popołudnie (10.01.br.), policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali skierowani do Stryszawy, gdzie doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych.


Funkcjonariusze ustalili, że kierowca fiata na łuku drogi, stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do kolizji z jadącym z naprzeciwka bmw. Jak się okazało uczestniczący w kolizji drogowej 46-letni kierowca fiata znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nadto, kierowca fiata wykazał się jeszcze większą nieodpowiedzialnością, gdyż posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 46 – latka czekają teraz sankcje za spowodowanie kolizji drogowej i za dwa przestępstwa.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu odpowie na nowych zasadach kodeksu wykroczeń - Sąd może wymierzyć karę nawet 30 tysięcy złotych. 46-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną.

Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zwrócić się w drodze regresu w stosunku do nietrzeźwego sprawcy szkody o zwrot całego wypłaconego z tego tytułu odszkodowania.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy