reklama

Pijany kierowca skasował znak, przyjechał przez rondo i uderzył w ogrodzenie liceum

, Na sygnale, Wiadomości, 01.04.2019 13:10,
Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który spowodował kolizję drogową. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pijany kierowca skasował znak, przyjechał przez rondo i uderzył w ogrodzenie liceum

W niedzielę (31.03) kilka minut po godz. 3:00 na ul. Garncarskiej w Andrychowie doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci, kierowca Audi jadąc ulicą Dąbrowskiego w kierunku centrum Andrychowa uderzył w znak drogowy, a następnie przejeżdżając przez rondo uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

- W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 21-latka, która po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. Kierowcy oraz pozostałym pasażerom (kobiecie i mężczyźnie) nic się nie stało. 23-letni sprawca kolizji jak się okazało był nietrzeźwy, przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w swoim ogranizmie ponad 1,6 promila alkoholu - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny w art. 178a § 1 przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.


foto: OSP Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy