reklama

Pijany kierowca recydywista zatrzymany przez świadka jego "wyczynu" na drodze

, Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2021 11:09,
Mieszkaniec ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę.
Pijany kierowca recydywista zatrzymany przez świadka jego

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23.05). Po godzinie 13.00 na ulicy Zamkowej w Głębowicach mieszkaniec Osieka zauważył, że jadący przed nim samochód marki Renault wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy kierowca. W związku z tym osieczanin wyprzedził go, po czym zwalniając prędkość zmusił renault do zatrzymania się. Następnie podbiegł do pojazdu i po upewnieniu się, że za kierownicą siedzi pijany mężczyzna, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 51 – letni mieszkaniec gminy Osiek. W jego pojeździe policjanci ujawnili pustą butelkę po wódce. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara pozbawienia wolności o lat 5.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Damian, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie dokonał jego ujęcia, nie dopuszczając, aby drogowy przestępca kontynuował jazdę - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: KPP Oświęcim
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy