Pijany kierowca nie zauważył ronda [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 06.03.2020 17:45,
Mężczyzna miał prawie 3 promile!
Pijany kierowca nie zauważył ronda [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W środę (4.03) policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego 31–letniego mieszkańca Kęt, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna wsiadł za kierowcę, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Tuż przed godziną 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu marki Peugeot, który jadąc ulicą Kęcką w Bielanach uszkodził znak drogowy, po czym wjechał na rondo, gdzie pojazd został unieruchomiony. Na miejscu interweniowali strażacy oraz policjanci.

Jak się okazało kierowca 31 – letni mieszkaniec Kęt był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,94 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik komendy policji w Oświęcimiu.

Policja dziękuje świadkom zdarzenia

Okazało się, że całe zdarzenie widzieli inni kierowcy. Podbiegli do pojazdu z zamiarem udzielenia pierwszej pomocy kierującemu. Okazało się jednak, że mężczyzna jest nietrzeźwy i wyszedł z samochodu o własnych siłach, następnie wykorzystując chwilę nieuwagi interweniujących osób, podjął ucieczkę z miejsca zdarzenia. W pościg za sprawcą udali się 19 – letni mieszkaniec Osieka oraz 37 – letni mieszkaniec Bierunia, którzy ujęli nietrzeźwego, a następnie przekazali go patrolowi Policji. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

- Na szczególne podziękowania zasługują osoby, które widząc zdarzenie drogowe błyskawicznie podjęły próbę udzielenia pierwszej pomocy oraz w wyniku którego sprawca kolizji został szybko ujęty - podkreślają policjanci.
źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy