Pijany kierowca jechał odebrać dziecko ze szkoły

, Na sygnale, Wiadomości, 05.03.2021 16:50,
Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu!
Pijany kierowca jechał odebrać dziecko ze szkoły

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 44 – letniego mieszkańca Osieka, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając w organizmie 2 promile alkoholu jechał odebrać ze szkoły swojego syna.

W czwartek (4.03) przed południem policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Tuż przed 12.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego seata, którego tor jazdy sugerował, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwy kierowca. Podczas czynności policjanci od 44 – letniego kierującego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wraz żoną jako pasażerka jechali, aby odebrać syna ze szkoły.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywny.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, natomiast do rodziny i osób postronnych apelują, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 06:18

Czemu nie sprawdzili obecności narkotyków, bo pewnie był naćpany żeby taki nawalony jechać