reklama

Pijany kierowca bmw uciekał przed policją

, Na sygnale, Wiadomości, 31.01.2023 14:23, red
Straci prawo jazdy nawet na 15 lat!
Pijany kierowca bmw uciekał przed policją

W poniedziałek (30.01) policjanci z drogówki z Suchej Beskidzkiej zauważyli w Toporzysku (powiat suski) kierującego samochodem marki BMW, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 27 km/godz. Próbowali go zatrzymać, ale się nie udało. Wkrótce okazało się, jaki był tego powód.

- Mundurowi wydali kierującemu jasne sygnały nakazujące zatrzymanie, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący BMW uciekając, nie zważał na warunki panujące na drodze i innych uczestników ruchu, zjechał na drogę osiedlową, a na koniec na drogę polną prowadzącą w kierunku lasu. Uciekinier był przekonany, że trudny teren zniechęci policjantów do pościgu. Tak się jednak nie stało - informują policjanci z Suchej Beskidzkiej.

W BMW policjanci zastali siedzącego za kierownicą 41-latka, a w miejscu pasażera jego 28-letniego kolegę. Obaj okazali się mieszkańcami powiatu suskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policja informuje, że w związku z popełnionymi przestępstwami, w tym prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, 41-latek w najbliższym czasie będzie odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem.

- Przypominamy, że niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat - podkreślają policjanci.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy