reklama

Pijany i bez uprawnień kierował samochodem. 60-latek zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 17.07.2020 11:35,
„Wpadł” kolejny kierujący, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, jechał samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania. Teraz czekają go konsekwencje prawne.
Pijany i bez uprawnień kierował samochodem. 60-latek zatrzymany
Kilka dni temu, policjanci ruchu drogowego wadowickiej komendy, patrolując teren gminy Wadowice zwrócili uwagę na kierującego renault, którego styl jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze natychmiast postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 60-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a organizmie ma ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu wadowickiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

- Ponownie apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek. Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

3838, 19.07.2020 08:27

Policja też pokazała, że potrafi łapać potencjalnych zabójców na "gorącym uczynku". A co pokaże Resort "Sprawiedliwości"? Ja osobiście sugerowałbym, aby sprawca miał przez długie lata świat pokazywany przez kratki. Ale jaki kraj, taka sprawiedliwość...