reklama

Pijany 75-latek zatrzymany na krajówce

, Na sygnale, Wiadomości, 24.03.2022 16:31,
Pijany 75 – latek za kierownicą Daewoo na krajówce.
Pijany 75-latek zatrzymany na krajówce

Kilka dni temu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 52 na trasie Kęty - Bulowice. W Bulowicach zauważyli samochód marki daewoo, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.

Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania, a kiedy kierowca zatrzymał się - przystąpili do kontroli drogowej. Podejrzenie policjantów potwierdziło się gdy tylko kierowca opuścił szybę w drzwiach pojazdu. Wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza auta, a badanie stanu trzeźwości 75 – letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

- Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego - informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zmartwiony, 25.03.2022 10:30

Proszę Policję lub z Straż Miejską, zróbcie coś z tymi awanturami pijanych żuli pod toaletą i w toalecie miejskiej w Andrychowie, przecież dojdzie tam do tragedii. Mało kto z tego korzysta bo strach tam wejść. Nawet nie trzeba tam jeździć, bo są kamery, nie wiem w czym jest problem, bo niejednokrotnie było to zgłoszone.