reklama

Pijani rowerzyści jechali na pogrzeb znajomego. Jeden miał aż 4,1 promila alkoholu.

, Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2019 10:46, red
Zostali zatrzymani przez policjantów.
Pijani rowerzyści jechali na pogrzeb znajomego. Jeden miał aż 4,1 promila alkoholu.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że obaj będący pod wpływem alkoholu cykliści podążali na pogrzeb swojego znajomego.

W poniedziałek (2.12.) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 13.00 funkcjonariusze jadąc ulicą Mostową w Bielanach zauważyli dwóch rowerzystów z których jeden jechał slalomem. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali ich do kontroli drogowej.

W trakcie czynności okazało się jednak, że nie jeden, a obaj mężczyźni wsiedli na rowery po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W takim stanie próbowali dotrzeć na pogrzeb swojego znajomego. Badanie stanu trzeźwości 45 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało blisko promil alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 39 – letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało aż 4,1 promila alkoholu.

- W związku z popełnionym przez rowerzystów wykroczeniem do sądu zostanie skierowany wniosek o ich ukaranie - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policnji w Oświecimiu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy