reklama

Pijani leżeli na ławkach i chodnikach

, Na sygnale, Wiadomości, 17.03.2023 12:16, foto: pixabay
Mieli szczęście, że trafili na wrażliwych mieszkańców, którzy wezwali dla nich pomoc.
Pijani leżeli na ławkach i chodnikach
Policjanci z powiatu oświęcimskiego codziennie interweniują wobec nietrzeźwych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. Choć ośmiu nietrzeźwych zlekceważyło własne zdrowie i życie, trafili oni na wrażliwych mieszkańców, którzy wezwali dla nich pomoc.

W niedzielę (12.03) o godzinie 14:00 policjanci interweniowali w Kętach na ulicy Konopnickiej, gdzie pan Kacper zauważył nietrzeźwego mężczyznę leżącego na chodniku. Policjanci ustalili, że jest to 40 – letni mieszkaniec Kęt, którego przewieźli do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny.

Przed godziną 16 pani Patrycja zgłosiła, że na chodniku przy ulicy Długiej we Włosienicy leży nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci ustalili, że jest to 48 – letni mieszkaniec Włosienicy. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę rodziny.


O godzinie 19:00 na nietrzeźwego śpiącego na jednej z ławeczek przy ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu natrafiła pani Dorota. Policjanci ustalili, że jest to 66 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę rodziny.

W poniedziałek (13.03) tuż przed południem pani Karolina i pan Dawid wezwali służby ratunkowe do mężczyzny z raną głowy. Nietrzeźwy leżał na chodniku przy ulicy Wróblewskiego w Oświęcimiu. Policjanci ustalili, że jest to 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych trafił do szpitala.

W środę (15.03.2023) o godzinie 10.45 nietrzeźwego mężczyznę śpiącego przed jednym z marketów spożywczych w Oświęcimiu zauważyła pracowniczka sklepu. Policjanci ustalili, że jest to 51 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

O godzinie 13 podobnego zgłoszenia dokonał pan Paweł. Zauważył on, że nietrzeźwy mężczyzna śpi w wiacie przystankowej przy ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Policjanci ustalili, że jest to 34 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania i oddany pod opiekę rodziny.W czwartek(16.03) tuż przed godziną 19:00 pan Łukasz wychodząc z bloku przy ulicy Olszewskiego zauważył nietrzeźwego śpiącego przy wejściu do klatki schodowej. Policjanci ustalili, że jest to 65 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

O godzinie 19.45 pani Aneta jadąc ulicą Wiglowice w Laskowej zauważyła, że nietrzeźwy pieszy wpadł do rowu doznając urazu nogi. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że jest to 66 – letni mieszkaniec gminy Zator. Mężczyzna pod opieką ratowników medycznych trafił na badania do szpitala.

- Zachowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu w miejscu publicznym zakłóciły ład i porządek publiczny lub wywołały zgorszenie, może wskazywać na uzależnienie od alkoholu, w związku z tym dzielnicowi sporządzą odpowiednie wnioski, które prześlą do Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na tej podstawie komisja podejmie czynności zmierzające do ustalenia czy osoba jest uzależniona od alkoholu, a w przypadku potwierdzenia skieruje ją na terapię odwykową. Wniosek do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych może złożyć również rodzina borykająca się z osobą uzależnioną od alkoholu, a która z własnej woli nie chce podjąć leczenia - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się wszystkim osobom, które nie pozostały obojętne na los drugiego człowieka i wezwały służby ratunkowe.

- W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112 - dodają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim, foto: pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MaR, 17.03.2023 19:59

Jožin Z Bažin - dzięki, że nie musiałem tego pisać. Ładnie i mądrze. Może takie wpisy podniosą poziom, a przynajmniej kulturę dyskusji publicznej.

Mateo, 17.03.2023 19:55

Koniczynka - Batem lało się w średniowieczu . Czy w przypadku gdyby ktoś z Twojej rodziny był alkoholikiem , mama, tata, dziecko lała byś ich batem ? Ochłoń

Jožin Z Bažin, 17.03.2023 15:39

Cześć Koniczynka! Przepraszam, że zaczynam od tego, ale muszę Cię uprzedzić, że Twój komentarz zawiera obraźliwe słowa i to nie jest właściwe zachowanie w internecie. Co do Twojego pytania, mogę powiedzieć, że problem alkoholizmu jest bardzo złożony i nie ma łatwych rozwiązań. Oczywiście, zakaz sprzedaży alkoholu w pewnych miejscach może pomóc w ograniczeniu dostępności alkoholu, ale nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę. Co do Twojego pomysłu, aby "lać batem alkoholików", to niestety takie podejście nie jest właściwe. Osoby uzależnione od alkoholu potrzebują wsparcia i pomocy, a nie przemocy i agresji. Policja i straż miejska są odpowiedzialne za utrzymywanie porządku publicznego i chronienie ludzi przed niebezpieczeństwem, ale nie mają za zadanie "lać batem" nikogo. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli prowadzić dyskusje na tematy trudne, ale w sposób bardziej kulturalny i szanujący drugą osobę. Pozdrawiam

Koniczynka, 17.03.2023 14:32

Rrror### ale dałeś durny komentarz. A Ty myślisz że te alkoholiki piją alkohol ze sklepu??? Czasem tak jabola kupią i denaturat, zwykle to kupują wódkę z przemytu za 10-12 zł flaszkę. Myślisz że zakaz wprowadzony w Andrychowie da efekty??? To chyba jesteś głupi. Lać batem alkoholików od czego jest policja i straż miejska??? Policja to nie TAXI.

Rrror, 17.03.2023 12:57

Dlatego jestem za zakazem sprzedaży alkoholu, na kartki kurna i możliwość kupna tylko między 12 a 15 i potem całkowity zakaz. Co Wy tak przeżyć nie możecie tego zakazy w Andrychowie, czy wasze życie polega tylko na chlaniu że tak się boicie że Wam wódkę zabiorą ? Serio? Pieprzone alkusy -.-