reklama

Pijani kierowcy jednośladów. Jeden spowodował kolizję

, Na sygnale, Wiadomości, 14.05.2021 10:40,
Policjanci zatrzymali 55 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna mając w organizmie 1,3 promila alkoholu spowodował kolizję drogową.
Pijani kierowcy jednośladów. Jeden spowodował kolizję

W czwartek (13.05) przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej do której doszło w Witkowicach na ulicy Kanada. Na miejscu mundurowi ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 55 – letni mieszkaniec gminy Kęty, kierując skuterem uderzył w tył samochodu marki Skoda, którym kierował mieszkaniec Kęt. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Również wczoraj (13.05), o godzinie 10:50, na ulicy Krakowskiej w Kętach policjanci zauważyli jadącego slalomem rowerzystę.

Mundurowi natychmiast dali mu sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności okazało się, że 57 – letni mieszkaniec Kęt wsiadł na rower mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że posiadał on już od roku dwuletni zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi, wydany przez oświęcimski Sąd. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Materiały dotyczące jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości zostaną przekazane do Sądu wraz z wnioskiem o ukaranie, natomiast za złamanie zakazu kierowania mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy