reklama

Pijana recydywistka zatrzymana za kierownicą. Miała ponad 2 promile i wyrok

, Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2019 11:45, red
Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.
Pijana recydywistka zatrzymana za kierownicą. Miała ponad 2 promile i wyrok
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się mieszkanka powiatu wadowickiego, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a także aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami i cofnięte uprawnienia, postanowiła jednak wsiąść za kierownicę swojego samochodu.


Jak informuje policja, około godz. 8:00 policjanci z wadowickiej drogówki patrolując rejon gminy Kalwaria Zebrzydowska, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem, która jak się okazało prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości.

- Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełniła mieszkanka powiatu. Mundurowi ustalili, że kobieta posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem sądu oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego - informuje Agnieszka Petek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kobieta odpowie przed sądem tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za prowadzenie samochodu pomimo sądowego zakazu oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 24.09.2019 15:57

Baby chleją więcej niż panowie i to od rana, co za patologia !!!