reklama

Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Wezwano policję

Na sygnale, Wiadomości, 14.04.2022 12:15,
Kobieta miała aż 2,5 promila!
Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Wezwano policję
Jak informuje policja, w poniedziałek (11.04) wieczorem operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu sprawuje opiekę nad swoim kilkuletnim synem. Informacja natychmiast trafiła do zatorskich policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi.

- Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali nietrzeźwą 42 – latkę pod której opieką znajdował się jej 8 – letni syn. Badanie stanu trzeźwości matki dziecka wykazało 2,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Opiekę nad małoletnim przejęła rodzina natomiast wobec 42 – latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej nad którą miała obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja informuje, że materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka, co może się łączyć z ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Odrębny wniosek zostanie przekazany również do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się 42 – latka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba niepełnosprawna, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - dodaje rzeczniczka oświęcimskiej policji.źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy