reklama

Pijana kobieta wiozła trójkę dzieci

, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2021 09:25,
Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Pijana kobieta wiozła trójkę dzieci

W sobotę (12.06) o godzinie 19:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o ujętej w Zembrzycach kierującej samochodem marki Audi, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa, a w jej samochodzie jest trójka małoletnich dzieci.

- Przybyli na miejsce policjanci otrzymali od zgłaszającego interwencję kluczyki od stojącego obok samochodu marki Audi. Widząc na drodze wojewódzkiej jazdę samochodu Audi po całej szerokości pasa, postanowił zgłosić na Policję ten fakt, a także kontynuować jazdę za tym samochodem. Gdy pojazd zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów, zgłaszający podbiegł do kierowcy, którym okazała się kobieta, a za nią troje dzieci i zabrał jej kluczyki. Jak ustalili policjanci, za kierownica siedziała 37-letnia mieszkanka powiatu suskiego, a w miejscu pasażerów siedziała trójka jej dzieci w wieku 3, 13 i 16 lat. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miała ona w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczenia kierującej na nic się zdały, gdyż jej prawo jazdy zostało zatrzymane - informuje policja z Suchej Beskidzkiej.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania. W tym przypadku zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny.

Kilka godzin później już w niedziele po godzinie 2:00 dyżurny jordanowskiego komisariatu Policji został wezwany do Łętowni gdzie zostały zatrzymane kluczyki kierowcy volkswagena, od którego była również wyczuwalna woń alkoholu z ust. Przybyły na miejsce patrol potwierdził podejrzenia zgłaszającego. Jak się okazało, kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który prowadził swój pojazd, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane i jak jego poprzedniczka musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz wysoką grzywną.

- Dziękujemy za pomoc i każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu suskiego. Dzięki zaangażowaniu i obywatelskiej postawie osób zgłaszających swoje spostrzeżenia wyeliminowano z ruchu kierujących, którzy stanowili bardzo realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy