reklama

Pijana kobieta pojechała do sklepu po wodę. Zatrzymała ją policja

, Na sygnale, Wiadomości, 29.06.2022 09:10,
Policjanci zatrzymali także pijanego sprawcę kolizji drogowej.
Pijana kobieta pojechała do sklepu po wodę. Zatrzymała ją policja

Do zdarzenia doszło w sobotę (25.06) na parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach.

Policjanci ustalili, że tuż po godzinie 15 do sklepu weszła nietrzeźwa kobieta, która kupiła wodę, a następnie źle się poczuła i poprosiła o pomoc w dojściu do samochodu. Ekspedientka oraz jedna z klientek pomogły kobiecie w dojściu do samochodu marki Toyota, lecz kiedy zorientowały się, że nietrzeźwa zamiast na miejsce pasażera wsiada za kierownicę, powiadomiły Policję. Badanie stanu trzeźwości 51 – letniej mieszkanki Kęt wykazało 2,9 promila alkoholu. Badanie takie zostało przeprowadzone kilkukrotnie. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia alkoholu przez kierującą. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się klientce oraz ekspedientce, które powiadomiły Policję, nie dopuszczając aby nietrzeźwa kontynuowała jazdę - podkreślają policjanci.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 22 – letni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Do kolizji drogowej doszło w sobotę (25.06) tuż po godzinie 9 na ulicy Jagiellońskiej w Kętach. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że będący pod wpływem alkoholu 22 – letni kierowca samochodu marki Seat wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej zderzył się z samochodem marki Dodge, którym kierowała 43 – letnia mieszkanka Kęt. W wyniku zdarzenia sprawca kolizji, kierująca dodge oraz podróżujące z nią dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat, nie doznali obrażeń ciała.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 22 – latka wykazało 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany po czym trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy