reklama

Piją i wsiadają na rower. Kilku rowerzystów wpadło w ręce policji

, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2021 10:18,
Rekordzista miał prawie trzy promile.
Piją i wsiadają na rower. Kilku rowerzystów wpadło w ręce policji
Policjanci powiatu oświęcimskiego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, bezustannie eliminują kierowców i rowerzystów, którzy stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla samych siebie jak i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek (26.07.2021) w ręce mundurowych wpadło, aż czterech pijanych rowerzystów. Tuż po godzinie 15.00 policjanci drogówki pilnując bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty na ulicy Beskidzkiej w Witkowicach zatrzymali jadącego na rowerze 49 – letniego mieszkańca Witkowic. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,20 promila alkoholu.

Przed 18.00 w Kętach na ulicy Krakowskiej w ręce policjantów z drogówki wpadł 57 – letni mieszkaniec Kęt, który wsiadł na rower mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada już zakaz kierowania pojazdami nie mechanicznymi.

O godzinie 18.30 pijanego rowerzystę jadącego ulicą Długą w Przeciszowie wypatrzyli policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 57 – letni mieszkaniec Przeciszowa wsiadł na rower mając 2,2 promila alkoholu.

Tuż przed 20.00 również na terenie Przeciszowa, lecz na ulicy Krakowskiej zatrzymany do kontroli drogowej, przez zatorskich policjantów, został 60 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj (28.07.2021) wieczorem o godzinie 18.45 w Łękach na ulicy Akacjowej zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. W związku z tym natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 28 – letni mieszkaniec Osieka jest poszukiwany przez oświęcimski Sąd za groźby karalne. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało 2,90 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i już wkrótce zostanie osadzony w jednym z zakładów karnych, gdzie spędzi następne pół roku.

W związku z kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości, wobec sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu. Z kolei rowerzyście, który złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami niemechanicznymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ciągu blisko siedmiu miesięcy br. na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymanych zostało już 205 uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownicę wsiedli po alkoholu. Aż 74 z zatrzymanych stanowili nietrzeźwi rowerzyści.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie na drodze, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy