Piątkowy poranek na sygnale: pożar stodoły i zasłabnięcie w mieszkaniu

, Na sygnale, Wiadomości, 13.07.2018 08:25, red
To był bardzo pracowity poranek dla strażaków z powiatu wadowickiego.
Piątkowy poranek na sygnale: pożar stodoły i zasłabnięcie w mieszkaniu
W piątek (13.07) po 4 rano mieszkanka jednego z bloków w Kalwarii Zebrzydowskiej usłyszała wołanie o pomoc zza ściany, gdzie samotnie mieszkała 80-letnia kobieta. Wezwano zespół ratownictwa medycznego a także strażaków, ponieważ okazało się że nikt nie otwiera drzwi mieszkania. Strażacy wybili szybę w oknie mieszkania, dzięki czemu dostali się do mieszkania. Ratownicy udzieli pomocy kobiecie, która zasłabła.

Po 5 rano syreny alarmowe zawyły w całej gminie Stryszów. Okazało się, że płonie stodoła w miejscowości Stronie. Z ogniem przez ponad godzinę walczyli strażacy ochotnicy z wszystkich jednostek w gminie Stryszów, a także z JRG Wadowice.

- Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Spłonęła stodoła wraz ze zgromadzoną z niej słomą i sianem - informuje nas Krzysztof Cieciek, rzecznik PSP Wadowice.


foto: OSP Łękawica

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy