reklama

Palił plastiki w piecu, dostał 500 zł mandatu

, Na sygnale, Wiadomości, 28.03.2018 13:35, red
Policjanci nałożyli mandat karny na mieszkańca Bulowic, który zamiast przekazać tworzywa sztuczne do recyklingu postanowił je spalić w piecu, zatruwając przy tym swoje otoczenie.
Palił plastiki w piecu, dostał 500 zł mandatu

We wtorek (27.03) po godzinie 19.00 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego podczas służby na terenie Bulowic zauważyli ciemny, gęsty dym wydobywający się z komina garażu, znajdującego się na terenie jednej z posesji. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Na posesji zastali 45 – letniego właściciela, w obecności którego dokonali kontroli pieca znajdującego się w garażu.

- Podejrzenia policjantów sprawdziły się. Mężczyzna w piecu spalał zdemontowane plastikowe części samochodowe. Na polecenie funkcjonariuszy mężczyzna zagasił ogień i zobowiązał się do nie spalania tego rodzaju odpadów w piecu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Sprawcę wykroczenia policjanci ukarali mandatem karnym, a następnie poinformowali o szkodliwości spalania tego rodzaju odpadów w piecu oraz pouczyli o obowiązku i zaletach segregacji odpadów.

Przypominamy, że spalanie odpadów w piecach jest wykroczeniem za które służby mogą nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł, albo też skierować sprawę do sądu z wnioskiem o ukaranie, co dla sprawcy może zakończyć się o wiele wyższą grzywną.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

korbaty, 29.03.2018 14:37

Czy ktoś może wie , ile osób z gminy Andrychów zostało ukaranych z tego powodu? Bo codziennie smród że nie da się oddychać. Wystarczy chociaż przejechać się po terenie i dziennie byłoby minimum 100 000 zl. Jeden sezon grzewczy to min. 200 dnii razy 100 000 to daje 20 MILIONÓW do miejskiej kasy i czyste powietrze, bo truciciele szybciutko zmądrzeją. Wie ktoś o mandatach, bo ja nic o tym nie wiem, a MN pewnie by napisał.

mirko2006, 28.03.2018 14:51

Kara minimum 5000 zł. dla takich trucicieli.

ababa, 28.03.2018 13:52

Nie rozumiem dlaczego ludzie są tacy głupi, spala części z samochodu jak mógłby wrzucić do worka, który zabiorą i wywiozą. Przecież płacisz człowieku za śmieci, nie ma limitu ile ich oddasz!!!!!! Co za kretyn, bo brak już słów na takich którzy świadomie nas trują. Kara powinna być większa, a nie marne 500 zł.