reklama

Oszust podawał się za policjanta i chciał wyłudzić pieniądze

, Na sygnale, Wiadomości, 21.03.2018 13:15, red
Dziś na terenie Kęt wystąpiły próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”
Oszust podawał się za policjanta i chciał wyłudzić pieniądze

Jak informuje policja, w środę (21.03) na terenie Kęt odnotowano kilka przypadków połączeń telefonicznych od osób podszywających się za funkcjonariusza Komisariatu Policji w Kętach, który przedstawia się fałszywym nazwiskiem i numerem legitymacji służbowej.

- Osoba ta informuje o akcji policyjnej w bankach oraz instytucjach na terenie miasta Kęty, informuje, że pieniądze mogą być zagrożone, wypytując przy okazji rozmówców czy posiadają w domach pieniądze, kto jest obecny z domowników, że dom jest obserwowany, ile pieniędzy jest na koncie. Podają często, że chodzi o kwotę 20 tys. złotych która może być zagrożona. Policjanci dziękują mieszkańcom Kęt, którzy nie dali się oszukać i powiadomili Policję - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Policjanci apelują o ostrożność:

- nie należy wpuszczać do mieszkania nieznajomych,

- nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobie podającej się za policjanta, ani też żadnej osobie obcej.

- niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 997 lub zgłosić się osobiście w najbliższej jednostce Policji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy