Oszuści włamują się na facebooka i piszą do znajomych, prosząc o pieniądze

, Na sygnale, Wiadomości, 10.08.2020 11:55, PG

Policja ostrzega o oszustwach na tzw. Blika.

Oszuści włamują się na facebooka i piszą do znajomych, prosząc o pieniądze

W ostatnich dniach Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach odnotowała sporo zawiadomień o oszustwach na tzw. Blika.

Przestępstwo polega na tym, że oszuści przejmują konto na portalu facebook danej osoby i rozsyłają informacje do jego znajomych, że są w trudnej sytuacji i potrzebują pilnie pieniędzy, w ten sposób wyłudzając kody płatności, a potem pobierając pieniądze z bankomatów w całym kraju.

Blik to system płatności mobilnych, który umożliwia między innymi dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem sześciocyfrowych kodów. W tym celu należy uruchomić aplikację banku w telefonie, wyświetlić kod, przepisać go na terminalu, a następnie potwierdzić transakcję PIN-em w aplikacji banku.

Funkcjonariusze radzą, by nie ulegać presji rzekomych przyjaciół i rodziny. Oszuści wymyślają najróżniejsze historię, np. np. zgubiony portfel, skradziona torebka, czy potrzeba wykupienia drogich leków.

W sytuacji, gdy ktoś prosi o przekazanie takiego kodu, zawsze skontaktuj się z tą osobą, aby potwierdzić jej tożsamość. Wykonanie połączenia zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy