Oszuści przypuścili szturm na seniorów z gminy Kęty

, Na sygnale, Wiadomości, 23.07.2020 11:15, foto: pixabay
Ku przestrodze!
Oszuści przypuścili szturm na seniorów z gminy Kęty

Jak informuje policja, w środę (22.07) po południu oszuści wykorzystujący metodę „na policjanta” telefonicznie skontaktowali się z dziewięcioma mieszkańcami gminy Kęty.

- Sprawcy podawali się za policjantów informując, że córka bądź syn zostali zatrzymani w związku z wypadkiem drogowym, a za ich wypuszczenie należy wpłacić pieniądze. Świadomi seniorzy, nie dali się jednak nabrać, bo wiedzieli, że policjanci nigdy nie działają w taki sposób - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego wyjątkowo karygodnego oszustwa, jednakże ponownie apelują aby nie sugerować, się pośpiechem, który narzucają sprawcy, a rozsądkiem, i nigdy w takich sytuacjach nie przekazywać pieniędzy osobie obcej.

Policjanci poszukują sprawców i apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Jak należy postąpić:
W przypadku prośby o pilne przekazanie pieniędzy obcej osobie należy skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który znalazł się w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny.

Nie działać w pośpiechu, i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.

Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z Policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

Jak widać na powyższym przykładzie jest coraz więcej osób świadomych, że oszuści wykorzystują wszelkie sposoby, aby wyłudzić pieniądze. Nadal jednak apelujemy o przekazanie seniorom ważnych wskazówek, które pozwolą uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy