reklama

Ośmiu poszukiwanych trafiło do więzienia

, Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2020 10:33,
Policjanci powiatu oświęcimskiego zatrzymali siedmiu poszukiwanych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Ósmy, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wpadł w ręce funkcjonariuszy słoweńskiej Straży Granicznej.
Ośmiu poszukiwanych trafiło do więzienia

Lista poszukiwanych mieszkańców powiatu oświęcimskiego liczy kilkadziesiąt nazwisk. W ostatnich dniach 8 osób z tej listy trafiło za kratki.

21 września wieczorem w Kętach na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali 26 letniego mieszkańca powiatu myślenickiego poszukiwanego przez oświęcimski Sąd celem odbycia miesiąca kary pozbawienia wolności za groźby karalne.

Wcześniej, 2 września do jednego z aresztów śledczych trafił 43 – letni mieszkaniec Jawiszowic poszukiwany od czterech lat przez bielski Sąd za liczne oszustwa. Poszukiwania mężczyzny prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się za granicą. Na tej podstawie wobec 43 - latka wystawiono europejski nakaz aresztowania. Powyższe działanie przyniosło zamierzony efekt, gdyż pod koniec sierpnia br. poszukiwany został zatrzymany na granicy słoweńsko – chorwackiej, skąd drogą lotniczą został przekonwojowany do Polski i osadzony w jednym z aresztów śledczych.

6 września na terenie jednej z posesji w gminie Przeciszów policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Przeciszowa, poszukiwanego od kilku tygodni przez oświęcimski Sąd celem odbycia 15 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenie dotyczące bezpodstawnej interwencji.

7 września 2020 o godzinie 17.00 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia policjanci wypatrzyli idącego chodnikiem poszukiwanego 46 – latka bez stałego miejsca pobytu. Mężczyzna był poszukiwany przez oświęcimski Sąd do odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

12 września 2020 tuż przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach interweniowali w jednym z bloków na Osiedlu Paderewskiego w Jawiszowicach. Interwencja dotyczyła awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. W trakcie legitymowania uczestników kłótni policjanci ujawnili, że jeden z nich 33 – letni, jest osobą poszukiwaną przez oświęcimski Sąd do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania.

Dzień później (13.09.2020) policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Tym razem patrolując rejon Brzeszcz przed jednym z barów piwnych wypatrzyli 43 – letniego mieszkańca Brzeszcz poszukiwanego przez oświęcimski Sąd. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do jednego z zakładów karych, w którym spędzi pół roku za przestępstwo niealimentacji.

15 września 2020 w Brzeszczach w jednym z mieszkań przy ulicy Słowackiego policjanci zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna był poszukiwany od roku przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

17 września 2020 tuż po godzinie 13.00 na oświęcimskiej Starówce policjanci zatrzymali 67 – letnią mieszkankę Będzina poszukiwaną od kilku miesięcy przez oświęcimski Sąd celem odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże sklepowe

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.

Policja przypomina, że aktualny wykaz osób poszukiwanych z terenu powiatu oświęcimskiego znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w zakładce „Poszukiwani”.

- Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość - informują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy